Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku
godlo_polski.png

Dzień Praw Dziecka

20 listopada to ważna i nieprzypadkowa data. Tego dnia przed 32 laty Organizacja Narodów Zjednoczonych uchwaliła wyjątkowy dokument – Konwencję o Prawach Dziecka. Od tamtej pory 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

W tym roku uczniowie naszej szkoły  zostali zaproszeni do wspólnego świętowania. W tym celu organizatorzy przygotowali na szkolnym korytarzu specjalną wystawę i zachęcili do zapoznania się z przyjazną dzieciom książką pt. ,,Konwencja o prawach dziecka’’ rekomendowaną przez Polski Komitet  Narodowy UNICEF , a następnie wklejenia symbolicznej ,,buźki’’ na tablicy ,,Jestem dzieckiem i znam swoje prawa – Podaruj uśmiech światu’’.

Dzieci z klas 1-3 oraz oddziałów 0 poznawały swoje prawa wykonując polecane przez UNICEF kolorowanki ,,Pokoloruj swoje prawa’’ i przygotowując mini-wystawy w salach  lekcyjnych.

Natomiast uczniowie starszych klas rozwijali  i sprawdzali swoją wiedzę wykonując poświęcone Konwencji quizy na portalu Kahoot!

Wszyscy uczniowie mieli możliwość obejrzenia podczas zajęć z wychowawcą prezentacji dotyczącej Praw Dziecka oraz wzięcia udziału w szkolnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Rzecznika Praw Dziecka.

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich wychowawcom za zaangażowanie i fotorelacje. Chcąc zobaczyć więcej zdjęć zapraszamy na szkolnego Facebooka 🙂

Zapraszamy za rok!

Organizatorzy: Rzecznik Praw Ucznia, Samorząd Uczniowski  oraz Zespół ds. bezpieczeństwa