Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku
godlo_polski.png

Festiwal Gier Rekreacyjnych

Wtorek w naszej szkole upłynął pod znakiem lotki i rakietki, albowiem od rana trwał Festiwal Gier Rekreacyjnych. Po okresie izolacji w domach warto zażywać  różnych form ruchu, a te najprostsze dają najwięcej radości. Dlatego nasz wybór padł na kometkę, rekreacyjną odmianę gry w badmintona. Do gry w kometkę potrzebne są rakietki i lotka, można grać praktycznie wszędzie, na oznaczonym polu lub bez oznaczeń, nad siatką, bramą, sznurkiem lub bez, na punkty lub po prostu by się dobrze bawić. Do rozgrywek zgłosiło się ponad 60 uczniów klas IV-VIII. Zostali podzieleni na 4 kategorie: oddzielnie chłopcy i dziewczynki oraz klasy IV-V i VI-VIII. W związku z dużym zainteresowaniem grą, uczestnicy najpierw rozgrywali mecze eliminacyjne w grupach, następnie ćwierćfinałowe, półfinałowe i te o medale. Zatem Ci najlepsi mieli do rozegrania 7-8 pojedynków, co przy wysokiej temperaturze w hali było nie lada wysiłkiem. Dlatego gratulacje należą się wszystkim uczestnikom.

W kategorii dziewcząt klas IV-V w finale Maja Łyczkowska pokonała Natalię Bziuk, w meczu o III miejsce lepsza okazała się Wiktoria Węgrodzka po zwycięstwie nad Vanessą Kobierską.

W kategorii chłopców z klas młodszych najlepszy okazał się Hubert Karolak, na kolejnych miejscach uplasowali się Mateusz Stasiak, Dawid Kopczyński i Maciek Wiśniewski.

Wśród starszych dziewcząt w finałowym pojedynku Wiktoria Zalewska pokonała Klarę Kutra, a szóstoklasistka Nadia Wrońska zajęła III miejsce wygrywając z Oliwią Antczak.

Najbardziej zacięte pojedynki rozegrali w fazie finałowej starsi chłopcy. W finale spotkali się ósmoklasiści Kuba Wysocki i Kacper Jaglarski. Górą był Kuba. W meczu o III miejsce Dawid Zalewski pokonał Patryka Winniaka z 6 a.

Najlepsi otrzymali medale, a wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki.

[Best_Wordpress_Gallery id=”9″ gal_title=”Festiwal Gier Rekreacyjnych”]