Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku
godlo_polski.png

Jasełka w naszej szkole

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka, które w tym roku zostały przygotowywane przez uczniów klasę 4a pod opieką p. Ewy Kamińskiej i p. Anny Chmielewskiej. Dekorację przygotowały nasze wolontariuszki Oceane i Anastasiia oraz uczniowie klasy 8a, którym szczególnie dziękujemy.
Młodzi wykonawcy, mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych – aktorskich, wokalnych i tanecznych. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili publiczność w świąteczny nastrój. Przedstawienie przeplatane było kolędami i pastorałkami, które zaśpiewali uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej przygotowani przez panie wychowawczynie.
Ogromne zaangażowanie młodzieży i czas poświęcony na próby – opłacił się. Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa.  Jasełka bardzo się podobały i zostały ciepło przyjęte przez publiczność oraz nagrodzone gromkimi brawami. Serca widzów skradł taniec Mikołajów wykonany przez najmłodszych aktorów.