Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku
godlo_polski.png

Klasa 3b w muzeum

21.04.2026r. uczniowie klasy 3b odwiedzili Nasielski Dom Edukacji i Historii. Z zainteresowaniem wysłuchali legendę o herbie naszego miasta opowiedzianą przez pana Stanisława Tyca oraz poznali wiele ciekawych historii związanych z powstaniem miasta oraz jego najdawniejszymi dziejami. Z zaciekawieniem obejrzeli również zgromadzone eksponaty, zdjęcia, stałe wystawy tematyczne eksponowane w lokalnym muzeum, a mianowicie: Nasielsk w średniowieczu, Nasielska diaspora żydowska i Wojna 1920 r. na ziemi nasielskiej. Młodzi słuchacze poznali dziś „cząstkę” lokalnej historii i kultury. To była wartościowa i inspirująca lekcja poza szkolnymi murami!