im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku
godlo_polski.png

NIEZAPOMNIANE WRAŻENIA Z LEŚNICZÓWKI „PARYŻ”

8 czerwca 2022r. uczniowie klas 2a i 2b udali się na wycieczkę do urokliwej leśniczówki Paryż. Na powitanie miłym zaskoczeniem był słodki poczęstunek „pączusie” i herbatka przygotowana przez gospodarzy. Następnie pan leśniczy zaprosił wszystkich do lasu na lekcję przyrody. Ciekawostki na temat roślin i zwierząt leśnych, rozpoznawanie drzew, nauka obliczania ich wieku, konkurs w rzucie szyszkami do celu, a przede wszystkim obcowanie z przyrodą, wsłuchiwanie się w odgłosy lasu to niezwykłe zalety tej wyprawy pomimo wszędobylskich mrówek i „tańczących” komarów. Po powrocie nadszedł czas na zajęcia kulinarne. Każde dziecko przygotowywało pizzę według własnych upodobań pod okiem pani Ani – gospodyni leśniczówki oraz kruche ciasteczka w różnych kształtach. Dzieci bardzo się starały i przekonały się, że własnoręcznie wykonane wypieki są przepyszne. Dalsza część naszego pobytu to gry i zabawy na świeżym powietrzu, obcowanie ze zwierzętami: owcami, kozami i konikami. Dzieci mogły je obserwować, głaskać i karmić. Pobyt w leśniczówce dostarczył naszym wychowankom wiele emocji. Atrakcyjnie i wesoło spędziły czas oraz doświadczyły nowych wrażeń.

Dziękujemy gospodarzom leśniczówki państwu Annie i Arkadiuszowi Oliszewskim za niezwykle ciepłe przyjęcie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na FB szkoły.