Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku
godlo_polski.png

Pasowanie na czytelnika 2021

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem.”
K. Makuszyński

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA CZYTELNIKA  UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Dnia 14 maja 2021 roku w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli krótkie przedstawienie, które przygotowali dla nich uczniowie klasy 2b z wych. Panią Joanną Pichalską. Była to inscenizacja wiersza Jana Brzechwy „Na straganie” oraz piosenka o zdrowym odżywianiu. Pani Bibliotekarka – Bożena Chrzanowska – opowiedziała o tym, jak należy dbać o książki, aby przez długie lata służyły wielu uczniom.

Uczniowie klas pierwszych odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Na pamiątkę uczniowie otrzymali wspaniałe albumy z opowieściami o literkach i kolorowe zakładki, które wykonali dla nich starsi uczniowie.

I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie książek. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa. Mamy nadzieję, że rośnie nam nowe pokolenie, które pokocha czytanie.

[Best_Wordpress_Gallery id=”28″ gal_title=”Pasowanie na czytelnika 2021″]