Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku
godlo_polski.png

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników

23 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Wydarzenie przebiegało pod hasłem: „Od pokoleń czytamy – dzisiaj czas na nas”. Pierwszoklasiści z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w uroczystości, ucząc się poszanowania książek i odkrywając radość czytania. Wykazali się także znajomością literatury dziecięcej, rozwiązując przygotowane zagadki. Najważniejszym momentem było złożenie przyrzeczenia i pasowanie na czytelnika.
Mamy nadzieję, że książki staną się ich stałymi towarzyszami, a czytanie źródłem wiedzy i inspiracji.