Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku
godlo_polski.png

Poznajemy Polskę – Mazury

W dniach 9 -10 czerwca  2022 r. odbyła się kolejna z zaplanowanych przez Szkołę Podstawową Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja wycieczka realizowana w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Poznaj Polskę’’.  Celem wycieczki było poznanie najpiękniejszych miejsc na Mazurach.

W pierwszym dniu wyjazdu, uczniowie klas  4a, 5a i kilka osób z klasy trzeciej zwiedzili Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku  poznając kulturę i dziedzictwo narodowe tego regionu.  Następnie wyruszyli  śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego do Gietrzwałdu , gdzie poznali historię objawień Matki Bożej w tym niezwykłym miejscu.

W czasie pobytu w Olsztynie uczniowie skorzystali z możliwości bliższego poznania gwiazd i konstelacji oraz obejrzeli w Planetarium seans o tej tematyce.

Kolejnym punktem zaplanowanym w programie wycieczki było Muzeum Warmii i Mazur -Zamek kapituły warmińskiej, gdzie w jednym ze skrzydeł mieszkał Mikołaj Kopernik.

Następnie przejechaliśmy do Rynu, który był naszym miejscem noclegowym. Spożyliśmy tu obiadokolację, po której spacerując poznaliśmy miasteczko.

Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania sanktuarium w  Świętej Lipce oraz wysłuchania koncertu organowego.  Następnie przejechaliśmy do Mikołajek, gdzie uczniowie spożyli gorący posiłek, po którym popłynęliśmy statkiem po jeziorze Śniardwy.  Ostatni punkt naszego programu stanowiło odwiedzenie Galindii i pasowanie na Galinda z wręczeniem medalionu.