Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku
godlo_polski.png

Poznajemy Polskę

12 maja 2022r. odbyła się pierwsza z zaplanowanych w naszej szkole wycieczka w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Podczas wycieczki uczniowie klas czwartych zwiedzili Centrum Nauki Kopernik, w którym oprócz eksperymentowania z licznymi eksponatami, mieli możliwość bliższego poznania gwiazd i konstelacji oraz obejrzenia seansu „Polaris” w Planetarium. Wizyta została zakończona gorącym posiłkiem.

Kolejnym punktem zaplanowanym w programie wycieczki było zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki. Nasi czwartoklasiści poznali „Dzieje sportu polskiego i olimpizmu”, czyli dzieje sportu od antycznej Grecji, aż po współczesne Igrzyska Olimpijskie oraz początki sportu w Polsce. Zostały tu przeprowadzone również dwie lekcje muzealne. W lekcji pt. „Sherlock Holmes w Muzeum” uczestniczyli uczniowie klasy 4a, a w lekcji pt. „Drużyna marzeń” uczniowie kl.4b.

Podczas drogi powrotnej do Nasielska uczniowie podzielili się swoimi wrażeniami. Chociaż byli zmęczeni, zaliczyli ten dzień do bardzo udanych. Czekają na następne wyjazdy z niecierpliwością.

Zapraszamy do fotorelacji z odwiedzonych miejsc na stronie szkolnego Facebook’a.