Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku
godlo_polski.png

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

„Przez ile dróg musi przejść każdy z nas,

by móc człowiekiem się stać…”

Po miesiącach wytężonej pracy, 24 czerwca 2022 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. W dwóch turach, o godzinie 9.00 i 11.00, w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 dla klas 1-8. Oddziały przedszkolne spotkały się z paniami w swoich salach.

Na początku Pani Dyrektor Katarzyna Świderska przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, jednocześnie zapraszając wszystkich na część artystyczną czerwcowego spotkania.

W podniosłej atmosferze odbyła się najpierw ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły. Następnie uczniowie klasy VIII zaprezentowali część artystyczną. Podczas drugiej tury swoje występy zaprezentowali uczniowie klas III.

Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor i Wychowawców nagród za wysokie wyniki w nauce, stuprocentową frekwencję i sukcesy osiągnięte w konkursach. Podziękowania również zostały złożone rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły. Głos zabrała Rada Rodziców wyrażając swoją wdzięczność za trud włożony w edukację ich dzieci.

Nadszedł także czas podziękowania nauczycielom i pracownikom szkoły kończącym pracę w naszej placówce.

Część oficjalną uroczystości zakończyło symboliczne przekazanie klucza do szkoły przez Panią Dyrektor Katarzynę Świderską, pani Monice Orłowskiej-Wiśniewskiej, która od września 2022 r. będzie pełniła tą funkcję.

Na koniec Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody.

Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.

Pełna fotorelacja z uroczystości na Facebook SP Nr 1