Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku
godlo_polski.png

Wieczór poetycko-kolędowy

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja przygotowali „Wieczór poetycko-kolędowy”, który odbył się 26.01.2023 r. Gościliśmy wielu wspaniałych ludzi zaprzyjaźnionych ze szkołą. Poza rodzicami, dziadkami, opiekunami, swoją obecnością zaszczycili nas również: p. Andrzej Waldemar Kordulewski -Zastępca Burmistrza Nasielska, p. Jolanta Budziszewska – Rogalska – Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Nasielsku, p. Iwona Pęcherzewska – redaktorka „Życia Nasielska”, p. Halina Kamińska – Prezes Akcji Katolickiej w Nasielsku wraz z członkami parafialnego koła Akcji Katolickiej, p. Dawid Domała i p. Michał Brodowski – radni Rady Miejskiej w Nasielsku oraz p. Tomasz Krasoń – Nasielszczanin, który mieszka poza granicami naszego kraju.
W ten czwartkowy wieczór wróciliśmy wspomnieniami do ciepłej i rodzinnej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie z klas 4-8 zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Piękne recytacje wierszy, śpiew kolęd przy akompaniamencie instrumentów, uświadomiły wszystkim obecnym, że ten czas okazywania sobie miłości i dobroci, to czas wyjątkowy. Młodzież swoim występem podbiła serca publiczności , a w niejednym oku zakręciła się łza.
Na zakończenie głos zabrała p. dyrektor Monika Orłowska – Wiśniewska, która podziękowała uczniom za trud włożony w przygotowanie tego „Wieczoru”. Następnie p. Andrzej Waldemar Kordulewski stwierdził , że jest spokojny o naszą przyszłość widząc taką młodzież. Pani Halina Kamińska w imieniu Akcji Katolickiej podziękowała za inscenizację i przekazała słodki upominek dla wszystkich występujących.
Cieszymy się , że ten wieczór upłynął w tak miłej i ciepłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego radosnego wydarzenia. W szczególny sposób rodzicom, którzy przygotowali słodki poczęstunek na koniec występu.
Zapraszamy do fotogalerii na FB szkoły.