Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku
godlo_polski.png

Wspaniała uroczystość w naszej szkole

W piątek 5 stycznia w hali naszej szkoły pojawili się znamienici goście. Uchwałą Rady Miejskiej tytuł Honorowego Obywatela Gminy Nasielsk z rąk Pana Burmistrza Nasielska Bogdana Ruszkowskiego otrzymali Panowie Jarosław Jarząbkowski i Paweł Sokolnicki. Obaj pochodzą z Nasielska. Uroczystość zorganizował Urząd Miejski w Nasielsku. Zaproszonym gościom oraz licznie zgromadzonej publiczności w programie „Marzenia są początkiem wszystkiego” zaprezentowali się uczniowie z naszej Szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 przygotowani pod kierunkiem p. Wioletty Sadowskiej oraz p. Kingi Żabik. Wiersze recytowały następujące osoby: Aleksander Gąsecki z kl. 4a, Eliza Liberadzka, Kacper Zawadzki i Franciszek Wilczyński z klasy 5a.
 Pan Jarosław jest absolwentem naszej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja i Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku. Światowy rozgłos przyniosła Mu gra w znaną komputerową grę sieciową Counter Strike. Bardziej znany jest pod pseudonimem „paszaBiceps”. Jest jedną z legend tego e-sportu. W różnych zespołach wygrał wiele europejskich i światowych turniejów CS:GO. Jest także organizatorem camp’ów dla dzieci i młodzieży, na których oprócz zgłębiania tajników gier komputerowych uczestnicy „na sportowo” spędzają czas. Pan Paweł jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 2 im. S. Starzyńskiego w Nasielsku. Jest uznanym asystentem (sędzią liniowym) meczy piłkarskich. W 2022 był asystentem podczas meczu finałowego piłkarskich Mistrzostw Świata rozgrywanych w Katarze, a w roku 2023 meczu finału UEFA Ligi Mistrzów rozgrywanego w Stambule.
Obaj Honorowi Obywatele pochodzą z naszej „Małej ojczyzny” i są doskonałym przykładem tego, że marzenia można spełnić bez względu na miejsce urodzenia i zamieszkania. Warto marzyć!