Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku
godlo_polski.png

Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

W dniach 27-29 maja 2026 r. została zorganizowana wycieczka szkolna do Wieliczki i Krakowa dla uczniów klas 5a, 5b oraz 6a. Z parkingu obok szkoły wyjechaliśmy o godz. 6.30. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce – niezwykle ciekawe miejsce o wielowiekowej historii. Przewodnicy oprowadzali nas po podziemnych korytarzach, opowiadając o pracy górników oraz pokazując imponujące komory, rzeźby solne oraz kaplicę świętej Kingi. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści i zadawali pytania, wykazując się dużym zaangażowaniem.