im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku
godlo_polski.png

Wycieczka klas 3a i 3b

20 maja uczniowie z tych klas uczestniczyli w wycieczce do Stajni na Kępie. Dzieci poznały zwyczaje i sposób życia koni. Został im przedstawiony sprzęt jeździecki i rola konia we współczesnym świecie oraz zasady bezpieczeństwa w ośrodku. Dzieci zwiedzały stajnię i nawiązały kontakt z końmi – poprzez głaskanie i karmienie marchewkami. Następnie odbyła się gra terenowa- zabawa w formie podchodów z zadaniami i punktami kontrolnymi. Gra odbywała się na okolicznych łąkach i zagajnikach. Zadaniem dzieci było, korzystając z wskazówek i podpowiedzi, znaleźć oraz nazwać różne elementy sprzętu jeździeckiego. Później odbył się krótki wykład na temat pszczół i ich znaczenia dla środowiska. Dzieci poznały sposób funkcjonowania, porozumiewania się oraz wpływania na dzisiejszy świat pszczół. Na koniec był czas na ognisko z kiełbaskami i przejażdżkę konną dla wszystkich chętnych dzieci.