17 kwietnia 2026r. w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia poprowadzili doświadczeni strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim, którzy w niezwykle przystępny i angażujący sposób przekazali uczniom najważniejsze zasady ratowania życia.
W szkoleniu wzięli udział uczniowie klas 6–8, którzy z dużym zainteresowaniem słuchali, a także aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych. Była to doskonała okazja, aby nauczyć się m.in., jak prawidłowo wezwać pomoc, wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową oraz jak zachować się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
To był niezwykle cenny czas – pełen wiedzy, zaangażowania i odpowiedzialności. Dzięki takim spotkaniom nasi uczniowie nie tylko zdobywają nowe umiejętności, ale także uczą się empatii, odwagi i gotowości do niesienia pomocy innym.
To umiejętności, które naprawdę mogą uratować życie!
Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim za zaangażowanie i cenną lekcję!

